Заробітна плата «в конверті» обкрадає людей!!!

Заробітна плата «в конверті» обкрадає людей!!!

Легалізація заробітної плати не втрачає актуальності. Виплата заробітної плати в «конверті» обкрадає людей та державу, робить більш слабким соціальний захист працівників.

Значна частина заробітної плати виплачується за різними «тіньовими» схемами. Існує проблема прирівнювання офіційних заробітних плат між працівниками різних кваліфікацій, встановлення всім працівникам від самих простих професій до керівника - окладів (ставок) на рівні мінімальної заробітної плати.
            З великою кількістю найманих працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.

Від несплати податків, внесків з «тіньових» доходів країна втрачає значні суми надходжень до державного бюджету, Пенсійного та інших соціальних фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та гідного пенсійного забезпечення у майбутньому.
            За аналітичними підрахунками, значна частина населення працездатного віку залишається офіційно не задіяна на ринку праці, тому основним резервом росту доходів є легалізація оплати праці та відновлення балансу трудових ресурсів. Питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні дуже актуальне, адже більшість працюючих іноді свідомо погоджуються на пропозиції роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплату. Трапляється й таке, що вони навіть не знають про те, що їх «прозора» зарплата значно відрізняється від тієї, яка зазначена у відомості. Ця різниця встановлюється тоді, коли громадянину потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту. Громадяни, якi погоджуються отримувати зарплату менше мінімальної або «в конвертах», не тiльки сприяють розвитку «тіньових» схем оплати працi, а й позбавляють себе соцiальної захищеностi - виплати допомоги по лiкарняному, допомоги у разi отримання травми на виробництвi, а головне втрачають страховий стаж, який буде враховано в майбутньому для призначення пенсiй. Кожен громадянин повинен розуміти, що причина майбутньої мізерної пенсії полягає в отриманні заробітної плати «в конвертах» або менше мінімальної. Нагадуємо, що право кожного працівника – контролювати сплату страхових внесків у Пенсійний фонд роботодавцем.

Роботодавцям просто зручно платити неофіційну зарплату, адже у такому разі вони відраховують державі менше внесків, що призводить до скорочення об'ємів соціальних, освітніх і медичних програм, відсутності засобів для збільшення пенсій і допомоги по бізробіттю.

Використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах» є порушенням чинного законодавства про працю та оплату праці.

Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати «в конвертах»!

Шановні роботодавці, потурбуйтесь про соціальну захищеність ваших працівників і пам'ятайте, що бізнес має бути не лише законослухняним, але і соціально відповідальним! Не залишайте людей, які працюють поруч з вами кожен день без соціальних гарантій! Пам’ятайте, що від розміру та своєчасності виплати заробітної плати залежить не тільки стабільність надходжень до місцевих бюджетів, а й підвищення добробуту кожного громадянина країни!

Заступник начальника

фінансово-економічного відділу

Добропільського об’єднаного

управління Пенсійного фонду

України Донецької області                                                                                    О.О.Соколова

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/200 | Переглядів: 19Дата публікації: 09:26 22.05.2017

18.08.2017
14:00 - Засідання чергової 18 сесії Білицької міської ради Засідання чергової 18 сесії Білицької міської ради
1. Про внесення змін та доповнень до Заходів Програми соціального і економічного розвитку міста Білицьке і селища Водянське на 2017 рік.

2. Про внесення змін до рішення міської ради № VII/20-7 від 23.12.2016 „Про міський бюджет на 2017 рік”.

3. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання

4. Про подовження оренди нерухомого майназа адресою м.Білицьке, вул. Миру, б.15.

5. Про подовження оренди дитячих атракціонів комунальному підприємству „Білицький міський парк культури та відпочинку”

6. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

7. Про затвердження детального плану території для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в м.Білицьке, вул.Швецова, буд.19
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

8. Про передачу у власність земельної ділянки Нехаєвському В.М.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

9. Про продовження дії договору оренди земельної ділянки Сліпенко С.В.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

10. Про продовження дії договору оренди земельної ділянки Безсонову А.М..
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

11. Про продовження дії договору оренди земельної ділянки Ковальчук Н.Г.

12. Про продовження дії договору оренди земельної ділянки Лагойко Т.В
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

13. Про продовження дії договору оренди земельної ділянки Рак О.В.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

14. Про передачу у власність земельної ділянки Ловіну І.О.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку та звітності

Організатор:Секретар міської ради Час проведення:18.08.2017 14:00 Місце проведення:Зал засідання (І поверх)