ЗАРПЛАТА «В КОНВЕРТІ» – ЗЛИДНІ НА СТАРІСТЬ!

ЗАРПЛАТА «В КОНВЕРТІ» – ЗЛИДНІ НА СТАРІСТЬ!

Лише оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року – 3200 грн.

Основне джерело доходів Пенсійного фонду (які спрямовуються на фінансування пенсій та грошових допомог) – надходження єдиного соціального внеску, розмір якого залежить від фонду оплати праці роботодавців. Внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати очікується зменшення дефіциту бюджету фонду. Єдиний соціальний внесок, який роботодавці сьогодні сплачують, йде на фінансування сьогоднішніх пенсій. Тобто нинішнє працездатне населення має забезпечити нинішніх пенсіонерів, працюючи офіційно, і відповідно отримуючи офіційну заробітну плату. Крім того,  слід не забувати про те, що лише оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії. Тому Пенсійний фонд зацікавлений у дотриманні роботодавцями встановлених законодавством норм оплати праці та детінізації трудових відносин і заробітної плати. В зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати з січня цього року деякі роботодавці переводять працівників на неповний робочий день. Наголошуємо на тому, що коли працівнику на законних підставах нараховано заробітну плату менше мінімальної та здійснено нарахування єдиного соціального внеску із суми різниці між мінімальною заробітною платою та фактично нарахованою, то страховий стаж враховується працівникові пропорційно сумі заробленої заробітної плати. Працівникам, яким заробітна плата нарахована в розмірі менше мінімальної (внесок сплачений менше мінімального страхового внеску) та роботодавцем здійснена доплата до мінімального єдиного внеску (у звітності відображені з типом нарахувань 13), указаний період буде зарахований до страхового стажу як повний місяць.

Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, використовуючи дані реєстру застрахованих осіб, надають інформаційні відомості контролюючим органам та органам виконавчої влади з метою уникнення порушень законодавства про працю з боку роботодавця. Дані реєстру застрахованих осіб формуються із відомостей, які подає роботодавець у щомісячній звітності по єдиному соціальному внеску - за найманих осіб, та фізична особа-підприємець у річній звітності по єдиному соціальному внеску – за себе. Наслідком допущення помилок в звітності є недостовірні відомості у реєстрі застрахованих осіб, дані якого використовуються для призначення пенсій, та, як вище було зазначено, для інформування контролюючих органів. Тому, в разі виникнення питань та з метою недопущення помилок роботодавцям варто при формуванні звітів звертатись до фахівців Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області за тел. 2-88-94, 2-89-01.

Шановні громадяни, роботодавці!

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців на неприпустимість випадків виплати заробітної плати «у конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірі, нижче мінімально встановленому законодавством. Пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» чи маючи інше неоформлене джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім!

Заступник начальника

фінансово-економічного відділу                                                              О.О. Соколова

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/214 | Переглядів: 33Дата публікації: 10:18 26.06.2017

Подій не заплановано