До уваги платників податків

Заступник начальника Покровсько-

Добропільського управління -

начальник Добропільського відділу

податків і зборів з юридичних осіб                                                  _____________________    Н.Ю. Зима

«02» січня 2018 року

Інформація для розміщення на сайтах та публікації в місцевих ЗМІ

Зміни до законодавства з єдиного соціального внеску, що діють з 01.01.2018 року

Добропільський відділ адміністрування податків і зборів з фізичних осіб повідомляє, що на початку жовтня Верховна Рада внесла зміни до  ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI. З 1 січня 2018 року нарахування та сплата єдиного соціального внеску відбуватимуться за новими правилами. Починаючи з 01.01.2018 зміниться розмір максимальної бази нарахування ЄСВ. Причина не у підвищенні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з якого її наразі обчислюють, а у зміні методики її обчислення.

Максимальна сума місячного доходу, на яку нараховуватимуть ЄСВ, дорівнюватиме 15 розмірам мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої законом тобто 15 х 3723,00 = 55 845 грн.

Для фізичних осіб - підприємців, що є платниками єдиного податку першої групи, з 01.01.2018 удвічі збільшується мінімальна сума ЄСВ, яку має сплатити підприємець за себе у розрахунку на місяць. Тобто фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування, фізичні особи - підприємці, що є платниками єдиного податку першої, другої, третьої групп, особи, які провадять незалежну професійну діяльність - наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в т. ч. адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності мінімальна сума ЄСВ дорівнюватиме  (3723,00 х 22% = 819,06 грн.).

Також, з 01.01.2018 року зміниться період нарахування ЄСВ за себе та строки сплати ЄСВ. Тобто, всі фізичні особи – підприємці з 01.01.2018 року повинні сплачувати ЄСВ до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, за який нараховано ЄСВ.

Із наступного року платниками ЄСВ стануть також  члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах. Тобто якщо за таких осіб уже сплачено ЄСВ, їх не вважатимуть платниками ЄСВ. Якщо ці особи сплачували ЄСВ за договорами про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, то з 01.01.2018 право на таку сплату вони втрачають.

Обов’язок сплачувати ЄСВ у члена фермерського господарства виникатиме з початку провадження відповідної діяльності. ЄСВ він нараховуватиме на суму доходу (прибутку), отриманого від його діяльності, яку оподатковують ПДФО (у межах максимальної бази нарахування ЄСВ). Сума внеску за місяць не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, в т. ч. якщо за відповідний місяць або квартал не отримано доходу (прибутку). Член фермерського господарства:

- нараховує ЄСВ за календарний квартал, тобто вперше – за І квартал 2018 року;

- сплачує ЄСВ до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, тобто за І квартал

2018 року - до 20.04.2018.

Таким чином, з 01.01.2018 року всі фізичні особи – підприємці, а також члени фермерського господарства  повинні щомісячно сплачувати ЄСВ у розмірі 22% від  мінімальної заробітної плати – 819,06 грн.

Начальник Добропільського відділу

адміністрування податків

і зборів з фізичних осіб

Покровсько-Добропільського управління

ГУ ДФС у Донецькій області                                                                            А.С. Безверхня

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/301 | Переглядів: 4Дата публікації: 09:48 04.01.2018

26.01.2018
14:00 - Засідання сесії Білицької міської ради Засідання сесії Білицької міської ради
Засідання чергової 34 сесії Білицької міської ради
26 січня 2018 року

3. Про надання пільг з оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах.
Доповідає: Іванова Т.В.- секретар міської ради

4. Про безоплатне прийняття майна до комунальної власності територіальної громади м.Білицьке
Доповідає: Іванова Т.В.- секретар міської ради

5.. Про передачу у власність земельної ділянки Буйницькому П.А .Доповідає: Іванова Т.В.- секретар міської ради