Пенсійний фонд України інформує

Пенсійний фонд України інформує

ЩОДО ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Легалізація заробітної плати — одне із найважливіших питань, яке з часом не втрачає своєї актуальності. Виплата заробітної плати в "конверті" обкрадає людей і державу, послаблює соціальний захист працівників. Від несплати податків, внесків з тіньових доходів країна втрачає надходження коштів до державного бюджету, Пенсійного та інших соціальних фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення. Існує проблема зрівняння офіційних заробітних плат між працівниками різної кваліфікації, встановлення всім працівникам від найпростіших професій до керівника окладів (ставок) на рівні мінімальної заробітної плати. Тому суб'єктам господарювання потрібно враховувати, що відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 № 2246-VIII 2018 року встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: з 1 січня – 3723,00 гривні,  в погодинному розмірі: з 1 січня – 22,41 гривні.

Але, Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон) приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність з європейською практикою та міжнародними нормами, як нижньої межі оплати праці, яка гарантується державою. Згідно цього Закону при розрахунку  заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються, наприклад доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових та ювілейних дат і т. д. Встановлені доплати працівникові повинні виплачуватися понад розмір мінімальної заробітної плати (3723 гривні), тобто необхідно нарахування заробітної плати працівникам у відповідності з вимогами ст. 94 - 97 КЗПП України, ст. 5, 11 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 №108/95-вр. Також заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Посадовим особам підприємств і фізичним особам - підприємцям, треба мати на увазі, що за порушення вимог законодавства про працю (статті 21, 24 КЗПП України) передбачена відповідальність за ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладання штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і ст. 265 КЗПП України накладення штрафу у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Ініціатива Уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року дозволить залучити додатковий ресурс бюджету Пенсійного фонду України та сприятиме детінізації бізнесу.

Начальник фінансово- економічного

відділу – головний бухгалтер                                                                  В.В.Пляшечник

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/320 | Переглядів: 42Дата публікації: 08:26 24.01.2018

22.06.2018
14:00 - Засідання чергової 42 сесії Білицької міської ради 22 червня 2018 року Засідання чергової 42 сесії Білицької міської ради 22 червня 2018 року
Засідання позачергової 42 сесії Білицької міської ради
22 червня 2018 року

1. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Євстюніч Наталі Василівни
2. Про внесення змін до рішення міської ради від 12 листопада 2015 року щодо складу постійної комісії
3. Про стан боротьби зі злочинністю, забезпечення громадської безпеки та охорони громадського порядку на території Білицької міської ради .
Доповідає: Романенко Г.М.- заступник міського голови
4. Про внесення змін та доповнень до Заходів Програми економічного і
соціального розвитку міста Білицьке і селища Водянське на 2018 рік
5. Про внесення змін до рішення міської ради № VII/33-9 від 22.12.2017 „Про міський бюджет на 2018 рік”.
6. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах
7. Про план роботи міської ради на II півріччя 2017 року Доповідає: Іванова Т.В. – секретар міської ради
8. Про дострокове припинення повноважень депутата міської ради 7-го скликання Воротиленко Н.Т.
9. Про дострокове припинення повноважень депутата міської ради 7-го скликання Тахтарова І.В.
10. Про затвердження Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в новій редакції
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності
11. Про підтвердження у 2019 році дії рішень міської ради про затвердження Положень по місцевих податках та зборах зі змінами та доповненнями на території міста Білицьке та смт.Водянське
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності
12. Про затвердження Положення про податок на майно в частині плати за землю в новій редакції
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності
13. Про безоплатне прийняття майна до комунальної власності територіальної громади м.Білицьке
14. Про продовження дії договору оренди земельної ділянки Підгородецькій І.М. Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності
15. Про надання в постійне користування земельної ділянки відділу освіти Добропільської міської ради.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності
16. Про внесення змін до рішення міської ради № 7/33-4 від 22.12.2017 “Про умови оплати праці Білицького міського голови в 2018 році”
Доповідає : Мостицька К.О.- керуючий справами виконкому
17. Про внесення змін до рішення міської ради № 7/33-5 від 22.12.2017 року “Про умови оплати праці секретаря міської ради, заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету в 2018 році”
Доповідає : Мостицька К.О.- керуючий справами виконкому

Організатор:Не визначено! Час проведення:22.06.2018 14:00 Місце проведення:Не визначено!