Суспільно-корисні роботи для неплатників аліментів

Суспільно-корисні роботи для неплатників аліментів

Впровадження посилених заходів примусового виконання стане стимулом для недобросовісних батьків вчасно сплачувати аліменти на утримання дитини та виконувати свій батьківський обов’язок.

Вперше в історії України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 № 2234-VIII, який набув чинності 6 лютого 2018 року, запроваджено новий захід впливу на злісних неплатників аліментів - притягнення їх до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт, що передбачено статтею 183¹ КУпАП.

Суспільно корисні роботи – це новий вид адміністративного стягнення, що полягає у виконанні правопорушником оплачуваних робіт. А їх вид визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Внесення вказаних змін здійснено з метою впливу на несумлінних батьків, адже за ухилення від сплати аліментів вони будуть виконувати оплачувані суспільно корисні роботи, а отримані кошти будуть спрямовані на сплату аліментів, що є більш ефективним заходом для погашення наявної забогрованості, на відміну від безоплатних громадських робіт.

Якщо боржник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, його можуть арештувати. У цьому випадку кожна доба арешту буде зараховуватися за 15 годин суспільно корисних робіт. При цьому термін арешту не може перевищувати 15 діб.

Таким чином, впровадження посилених заходів примусового виконання стане стимулом для недобросовісних батьків вчасно сплачувати аліменти на утримання дитини та виконувати свій батьківський обов’язок.

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/395 | Переглядів: 9Дата публікації: 11:40 17.04.2018

Подій не заплановано