ЧОРНОБИЛЬ. ПАМ'ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ!
ЧОРНОБИЛЬ. ПАМ\

ЧОРНОБИЛЬ. ПАМ'ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ!

Минуло 32 роки від того дня, коли слово "Чорнобиль" облетіло всю планету. 26 квітня 1986 року сталася най­більша техногенна аварія в історії людства – вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростан­ції.

Сумлінна мисль то не має меж

її спинити годі.

І ти, Чорнобилю, ти теж

не маєш меж … сьогодні.

(Олександр Шарварок)

Безпрецедентна за масштабами і наслідками техногенна катастрофа стала національною трагедією для багатьох народів, вона прирекла на страждання мільйони людей, породила тривогу за майбутнє дітей, змінила середовище їхнього проживання і навіть психологію. Чорнобильська трагедія повинна стати уроком для всього людства.

Чорнобиль залишився на відстані тридцяти двох  років.

Вже з'явилися діти у тих дітей, які народилися в рік Чорнобильської катастрофи. Вже слово "Чорнобиль" перестало бути похмурою візиткою України у світі.

Вже прийнято рішення про закриття Чорнобильської АЕС і про поступовий демонтаж об'єкту "Укриття" - до 2064 року. "Ветеран Чорнобиля" - це словосполучення звучить як елемент нашої історії, данина пам'яті про трагедію, хоча самі ветерани Чорнобиля є нашим сьогоденням, і їх проблеми є водночас болючими проблемами суспільства…

Чорнобиль залишається частиною нашої історії. Трагічною частиною. Але закони історії такі, що людство не може вічно оплакувати своє минуле. Воно мусить брати уроки з трагедій, аби не повторювати їх у майбутньому. І мусить виховувати прийдешні покоління на героїці поколінь минулих.

Пам'ять – головний запобіжник, головний гарант того, що трагедії не повторяться у майбутньому. І дуже хотілося б, аби історія нас бодай чомусь, а таки вчила.

Насамперед – відповідальності.

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/409 | Переглядів: 15Дата публікації: 16:37 23.04.2018

Подій не заплановано