Офіційний сайт Білицької міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Поділитися новиною:

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

«Основне правило – не дати зламати себе ні людям, ні обставинам» (Марія Склодовська-Кюрі)

5 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю – однієї з найуразливіших верств населення, що потребує сторонньої підтримки, допомоги, а то й догляду. Їх ще називають людьми з обмеженими можливостями. Суспільство, яке не турбується про беззахисних громадян, не має права вважатися гуманним і цивілізованим. Тому цей День запроваджено саме для того, щоб звернути увагу світу на нелегке існування і потреби особливої категорії людей, які щодня в нелегкій боротьбі з обставинами доводять, що вони є повноправними і навіть повноцінними членами суспільства.

У 1983 році Організація Об’єднаних Націй оголосила так зване Десятиліття осіб з інвалідністю. Ці роки покликані були стати періодом підвищення інформованості, вживання заходів для поліпшення стану людей з інвалідністю і забезпечення для них рівних можливостей. Така мета визначена у Всесвітній програмі дій з приводу людей з інвалідністю, прийнятою Генеральною асамблеєю ООН в 1982 році.

Сам же Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю започатковано 5 травня 1992 року, коли люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн одночасно заявили про себе на загальноєвропейському рівні, оголосивши про однакові права для всіх людей та протест щодо дискримінації людей з інвалідністю. Відтоді День боротьби за права людей з інвалідністю щороку відзначається у всьому світі.

Права осіб з інвалідністю були закріплені в таких міжнародно-правових актах, як Конвенція ООН про права інвалідів та Загальна декларація прав людини. Визнано, що здебільшого люди з інвалідністю позбавлені права на повноцінну освіту, працевлаштування, доступну інфраструктуру та транспорт.

Сьогодні в Україні не прийнято використовувати термін «інвалід». Він широко застосовувався в нормативно-правових документах до 2005 року, після чого все активніше стали говорити про «людей з особливими потребами» або «осіб з обмеженими можливостями» , «осіб з інвалідністю».

Проблемам людей з особливими потребами в Україні присвячена величезна кількість офіційних документів. Один із основних – Указ Президента «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» від 18 грудня 2007 року. Крім того, в нашій державі діє Закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», який, відповідно до Конституції України, визначає основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для усунення або компенсації обмежень життєдіяльності, викликаних порушенням здоров’я і функцій організму; організацію системи підтримки фізичного, психічного, соціального благополуччя цих громадян, сприяння в досягненні ними соціальної і матеріальної незалежності.

За оцінками фахівців ВОЗ, у світі 470 мільйонів людей працездатного віку мають обмежені фізичні можливості. В Україні , за офіційними даними, проживають близько 2,5 мільйонів осіб зі статусом особи з інвалідністю, і їх кількість невпинно росте. Щороку їх ряди поповнюють декілька тисяч осіб.

У Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю варто згадати про створення умов для соціальної реалізації таких осіб, аби вони могли вчитися, працювати і користуватися соціальними благами нарівні з іншими членами суспільства. Втім, на жаль, в усьому світі показники безробіття серед вищеозначеної категорії людей набагато вище аналогічних показників серед загального населення. Життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже важким. Окрім складностей з працевлаштуванням, вони стикаються з такими проблеми, як недолік спеціальних засобів для пересування, складність отримання освіти і невелика грошова допомога. Кожен п’ятий має пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Все це позбавляє людей з інвалідністю можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.

Проте багато хто з них може посісти робочі місця й працювати не менш ефективно за інших, якщо надати їм рівні можливості для розвитку навичок і надійну роботу. Хоча люди з інвалідністю обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди домагаються успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

Метою Дня боротьби за права особливих людей є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і поширення підтримки прав, гідності і повноцінного життя людей з інвалідністю. Ми повинні їх захистити. Жодна категорія громадян не має залишатися в нашій державі без уваги влади та громадськості!

 

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/445 | Переглядів: 28Дата публікації: 15:43 04.05.2018
Міський голова

Заварзін Олександр Тихонович

Анонс подій
25.07.2018
14:00 - Засідання виконавчого комітету Білицької міської ради Засідання виконавчого комітету Білицької міської ради
Порядок денний
засідання виконавчого комітету
Білицької міської ради

25.07.2018 Початок: 14.00
Закінчення: 15.00

1. Про хід виконання в 1 півріччі 2018 року рішення міської ради “Про Програму економічного і соціального розвитку міста на 2018 рік”
Доповідає: Мельник С.В.-начальник відділу обліку та звітності
2. Про хід виконання бюджету за 1 півріччя 2018 року
Доповідає: Мельник С.В.-начальник відділу обліку та звітності
3. Про погодження зняття з реєстрації місця проживання малолітнього Овчарука Дениса Дмитровича.
Доповідає: Мостицька К.О.- керуючий справами виконкому.
4. Про затвердження результатів вивчення, оцінки та громадського обговорення пропозиції про початок переговорів з питань організації співробітництва територіальних громад.
Доповідає: Мостицька К.О.-керуючий справами виконкому
5. Про стан виконавської дисципліни у виконкомі Білицької міської ради за 1 півріччя 2018 року
Доповідає: Мостицька К.О.-керуючий справами виконкому
6. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 1 півріччя 2018 року
Доповідає: Єщенко С.М.- спеціаліст виконкому
7. Про стан роботи зі зверненями громадян в організаціях і установах міста
Доповідає: Єщенко С.М.- спеціаліст виконкому
8. Про організацію обліку дітей шкільного віку та учнів
Доповідає: Мостицька К.О.-керуючий справами виконкому
9. Про погодження проекту рішення виконавчого комітету "Про зміну тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів по м.Білицьке та смт.Водянське"
Доповідає: Арутюнян С.Л. - директор КП "Білицькеспецтехсервіс"
Ж И Т Л О В І П И Т А Н Н Я
Доповідає: Євстюніч Н.В. - спеціаліст І категорії виконкому
Організатор:керуючий справами виконкому Час проведення:25.07.2018 14:00 Місце проведення:Зал засідання (ІІ поверх)

27.07.2018
14:00 - Засідання чергової 43 сесії Білицької міської ради 27 липня 2018 року Засідання чергової 43 сесії Білицької міської ради 27 липня 2018 року
1. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Прокопова Петра Петровича
Доповідає: Іванова Т.В. – секретар міської ради

2. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Ямборко Анжеліки Михайлівни
Доповідає: Іванова Т.В. – секретар міської ради

3. Про внесення змін до рішення міської ради від 12 листопада 2015 року щодо складу постійної комісії
Доповідає: Іванова Т.В. – секретар міської ради

4 Про внесення змін та доповнень до Заходів Програми економічного і
соціального розвитку міста Білицьке і селища Водянське на 2018 рік
Доповідає: Мельник С.В. – начальник відділу обліку і звітності

5. Про внесення змін до рішення міської ради № VII/33-9 від 22.12.2017 „Про міський бюджет на 2018 рік”.
Доповідає: Мельник С.В. – начальник відділу обліку і звітності

6. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах
Доповідає: Іванова Т.В. – секретар міської ради

7. Про надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад
Доповідає: Іванова Т.В. – секретар міської ради

8. Про затвердження рішень виконкому та розпоряджень міського голови, прийнятих в міжсеійний період.
Доповідає: Мостицька К.О.– керуючий справами виконкому

9. Про передачу у власність земельної ділянки Вількович І.В. Доповідає:. Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності

10. Про передачу у власність земельної ділянки Головко Д.Ю. Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності

11. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки за адресою: м.Білицьке, вул.Донецька,30
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліст відділу обліку і звітності

12. Про надання в оренду земельної ділянки Безух О.В. Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліствідділу обліку і звітності

13. Про припинення дії договорів оренди земельних ділянок ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля» Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліствідділу обліку і звітності

14.Про продовження оренди нежитлового приміщення виробничої бази, основних засобів та необоротних активів ФОП Прокопов П.П.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліствідділу обліку і звітності


15. Про продовження оренди нежитлового приміщення виробничої бази, основних
засобів та необоротних активів ФОП Солопієва Н.П.
Доповідає: Барковська О.О. – спеціаліствідділу обліку і звітності

Різне.
Організатор:Не визначено! Час проведення:27.07.2018 14:00 Місце проведення:Не визначено!

Докладніше
Стрічка подій:
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих