День матері: історія свята і привітання

День матері: історія свята і привітання

У неділю, 13 травня, у світі відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Велика популярність свята День матері цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Усе життя мами присвячують своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.

День матері

В Україні святкування Дня матері відбувається у другу неділю травня. Вже протягом 100 років цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її кохання, підтримку і самовідданість.

Історія свята та його символи

Корені свята досить глибокі. З XVII по XIX століття у Великій Британії відзначалася так звана “Материнська неділя” (англ. Mothering Sunday) – четверта неділя Великого посту присвячена вшануванню матерів у всій країні.

Але світового поширення свято отримало після визнання та утвердження у США. Вперше це прекрасне свято відзначили у 1907 році. Ініціатором його проведення виявилася проста американка Анна Джервіс з Філадельфії, яка таким чином хотіла виразити свою безмежну любов до своєї передчасно померлої мами. Написавши листа з проханням підтримати згадану ідею в численні інстанції, Анна знайшла підтримку людей. І вже через три роки заходи до Дня матері в Штаті Вірджинія отримали статус офіційних. У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни (в тому числі: Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Австралія, Україна та ін .). Крім того, понад 30 країн відзначають свято в інші дні.

В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею родини. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина – матір. Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі.

День Матері в Україні

Не зважаючи на особливу роль жінки в українській історії, в Україну свято потрапило з діаспори. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисилевська. Також, 1929 року “Союз українок” зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації “Просвіта”, “Рідна школа”, “Пласт”, “Сокіл” та ін. організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.

За часів незалежної України згідно з Указом Президента України “Про День матері” від 10 травня 1999 року № 489/99 свято встановлено в другу неділю травня.

Сьогодні в Україні свято відзначають переважно молодіжні та жіночі громадські організації. В різних містах організовуються флешмоби, жінкам даруються квіти, вручаються святкові листівки, діти власноруч виготовляють подарунки для матерів.

Якщо говорити між нами,
Все-все починається з мами.
Найперше промовлене слово,
Й почута колись колискова,
І першії кроки у світі,
І подорож в сонячне літо.
Найлегші біленькі сніжинки,
Малюнки, казки і ялинки,
Навчання, ляльки і машинки…
Якщо говорити між нами,
Дорожче немає за маму!

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/466 | Переглядів: 8Дата публікації: 08:46 14.05.2018

25.05.2018
14:00 - Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року

3. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

4. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Підгородецького Дениса Вікторовича

5. Про внесення змін до рішення міської ради від 12 листопада 2015 року щодо складу постійної комісії

6. Про дострокове припинення повноважень депутата міської ради 7-го скликання Глущенко О.П.

7. Про надання доручення Донецькій обласній державній адміністрації, обласній військово-цивільній адміністрації про передачу в оренду, концесію або під заставу об»єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебуваюит в управлінні обласної ради.

8. Про затвердження рішень виконавчого комітету та розпоряджень
міського голови прийнятих у міжсесійний період

9. Про надання в постійне користування земельної ділянки відділу освіти Добропільської міської ради»

Організатор:Не визначено! Час проведення:25.05.2018 14:00 Місце проведення:Не визначено!