Як створити ОСББ

Як створити ОСББ

Згідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 № 417-VIII та чинного законодавства власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна: приміщеннь загального користування (під’їздів, ліфтів), допоміжних приміщеннь будинку (горищ, підвалів, інших підсобних та технічних приміщень), земельної ділянки та прибудинкової території. Співвласникам багатоквартирних будинків необїідно прийняти рішення щодо визначення форми управління багатоквартирним будинком: управляюча компанія або ОСББ.

Якщо ви вирішили стати справжнім господарем у власному будинку, хочете знати куди витрачаються кошти за квартплату тощо – створіть ОСББ.

1. Підготовка

Для початку необхідно створити ініціативну групу зі створення ОСББ. Така ініціативна група повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

2. Проведення установчих  зборів

Скликає ініціативна група.

Повідомлення. Для цього потрібно оповістити всіх співвласників про проведення установчих зборів. Про проведення установчих зборів необхідно письмово повідомити усім власникам житлових та нежитлових приміщень будинку не менш як за 14 днів до дати проведення.

Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб.

У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи).

Збори приймають рішення про створення ОСББ і затверджують його статут.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано необхідної кількості голосів "за" або "проти", проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах.

Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного терміну необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається не прийнятим.

3. Державна реєстрація ОСББ

Уповноважена установчими зборами особа (заявник) подає безпосередньо або надсилає рекомендованим листом до органу державної реєстрації такі документи:

1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи.

2. Статут ОСББ (один примірник).

Документи, що подаються до органів держреєстрації, складаються державною мовою, прошиваються та нумеруються.

4. Відкриття рахунку в банку

Після реєстрації ОСББ відкриває рахунок у банку. Внески мешканців (квартплата) надходять на цей рахунок та витрачаються виключно на будинок.

5. Повідомити Добропільську міську раду про створення ОСББ

У відділ комунального господарства (каб. 210Б) надати наступний пакет документів:

копію Статуту ОСББ;

Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ;

технічний паспорт будинку;

Рішення «Про передачу житлового будинку на баланс ОСББ»;

акт приймання-передачі будинку на баланс ОСББ.

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/471 | Переглядів: 9Дата публікації: 11:11 14.05.2018

25.05.2018
14:00 - Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року

3. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

4. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Підгородецького Дениса Вікторовича

5. Про внесення змін до рішення міської ради від 12 листопада 2015 року щодо складу постійної комісії

6. Про дострокове припинення повноважень депутата міської ради 7-го скликання Глущенко О.П.

7. Про надання доручення Донецькій обласній державній адміністрації, обласній військово-цивільній адміністрації про передачу в оренду, концесію або під заставу об»єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебуваюит в управлінні обласної ради.

8. Про затвердження рішень виконавчого комітету та розпоряджень
міського голови прийнятих у міжсесійний період

9. Про надання в постійне користування земельної ділянки відділу освіти Добропільської міської ради»

Організатор:Не визначено! Час проведення:25.05.2018 14:00 Місце проведення:Не визначено!