День вишиванки - історія та традиції свята

День вишиванки - історія та традиції свята

Щороку в третій четвер травня, а цього року ця дата припадає на 17 травня, Україна зі всією міжнародною спільнотою відзначає Всесвітній день вишиванки – етнічне свято, що демонструє прояв поваги і любові до свого народу.

Це свято є досить молодим, оскільки воно з’явилося відносно недавно – в 2006 році. Його засновником прийнято вважати студентку Чернівецького національного університету Лесю Воронюк. Саме ця дівчина започаткувала торжество, яке швидко завоювало любов багатьох українців та українок.

На цю ідею її надихнув знайомий студент, який постійно приходив на заняття у вишитій національній сорочці. Дівчина запропонувала своїм друзям, подругам та викладачам вибрати певний день і одягнутися так само.

Акцію швидко підтримали інші студенти. А через деякий час традиція щорічно одягати вишитий одяг вийшла за межі Чернівецького університету і поширилася спочатку на інші навчальні заклади – школи, технікуми, інститути, а пізніше охопила усю країну.

Поступово нововведення підхопили члени діаспори, що живуть за межами країни і просто шанувальники української етнічної культури, зробивши свято всесвітнім.

Вишиванка є національним одягом українців, який має багатовікову історію, відому ще з часів Київської Русі. Про неї написано чимало пісень, віршів, вона згадується у літературних творах українських письменників. Існує навіть свято, присвячене цій деталі гардеробу.

Щороку у третій четвер травня мільйони людей одягають вишиті сорочки на роботу, виробництво, до школи, вузу, дитячого садочку, офісу або просто на прогулянку. В акції беруть участь люди різного віку та соціального становища. Торжество не прив’язане до будь-яких політичних чи релігійних поглядів, воно покликане нагадати громадянам країни про їх етнічну приналежність і відродити народні звичаї.

Здавна вишиті речі служили не тільки одягом, але й своєрідними оберегами. Їх виготовляли з натурального конопляного або лляного полотна і вишивали різнокольоровими нитками. Використовувались чорний, червоний, білий та інші кольори.

Виріб прикрашали складними візерунками й магічними символами, покликаними захистити людину від бід, хвороб, злих сил. Кожна сім’я мала свої секрети вишивки, передаючи їх у спадок по жіночій лінії.

Сьогодні вишиті сорочки дуже популярні. Їх носять чоловіки, жінки, діти, літні люди в різних куточках країни.

Всеукраїнський день вишиванки – чудовий привід вийти на вулицю в етнічному одязі та відчути народну єдність, долучившись до безсмертних традицій наших предків

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/475 | Переглядів: 9Дата публікації: 11:15 15.05.2018

25.05.2018
14:00 - Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року

3. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

4. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Підгородецького Дениса Вікторовича

5. Про внесення змін до рішення міської ради від 12 листопада 2015 року щодо складу постійної комісії

6. Про дострокове припинення повноважень депутата міської ради 7-го скликання Глущенко О.П.

7. Про надання доручення Донецькій обласній державній адміністрації, обласній військово-цивільній адміністрації про передачу в оренду, концесію або під заставу об»єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебуваюит в управлінні обласної ради.

8. Про затвердження рішень виконавчого комітету та розпоряджень
міського голови прийнятих у міжсесійний період

9. Про надання в постійне користування земельної ділянки відділу освіти Добропільської міської ради»

Організатор:Не визначено! Час проведення:25.05.2018 14:00 Місце проведення:Не визначено!