День медсестри

День медсестри

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри.

Люди, від яких залежить наше одужання в лікарнях – це не тільки лікарі. В першу чергу це медичні сестри – адже саме вони вчасно подадуть ліки і виміряють температуру, відзначать зміна самопочуття і проведуть аналіз, зроблять перев'язку і поставлять укол. Всі необхідні процедури лягають на плечі медсестер, і такий самовіддану працю повинен бути оцінений по достоїнству. У знак визнання їх заслуг міжнародна спільнота заснувала особливий професійне свято – День медсестри. Про те, що це за свято і як він з'явився, якого числа День медсестри в 2018 році, традиції святкування та історія сестринської справи – в нашій статті.

Якого числа День медсестри в 2018 році

День медичної сестри – свято з багаторічною історією. Вперше його святкували понад півстоліття тому – у 1965 році, хоча думка про щорічне вшанування трудівниць лікарень і поліклінік вперше була висловлена на дванадцять років раніше – у 1953 році. Однак свій сучасний вигляд, в тому числі і загальну дату святкування, День медсестри знайшов лише в 1974 році. Якого числа відзначається День медичної сестри?
У 2018 році День медсестри святкується в суботу 12 травня.
Ця Дата зафіксована в календарі, тобто щороку це свято відзначається в один і той же день 12 травня.

День медсестри в 2018 році

ICN або Міжнародна рада медичних сестер

Керує святом ICN — International Council of Nurses, що в перекладі означає Міжнародна рада медсестер. Кожен рік ICN оголошує загальну тему свята, приділяючи пильну увагу тій чи іншій сфері діяльності медсестер. Таким чином організація висвітлює проблеми сестринського догляду у всьому світі, сприяючи їх вирішення.
Крім загальної теми щорічного свята, ICN проводить та іншу підготовку – друкує буклети, готує відеоматеріали, які допомагають розвивати і просувати професію. Символом організації ось уже багато років є Біле серце. Стилізоване зображення серця давно відомо як символ турботи і людяності. Білий колір, в свою чергу, втілює чистоту і гігієну.

Флоренс Найтінгейл

Чому для святкування Дня медичних сестер було обрано саме 12 травня? Це число запропонував ICN в 1974 році, представляючи професійне свято в ООН. Дата вибрана на честь Флоренс Найтінгейл – засновниці сестринської служби в тому вигляді, в якому вона знайома нам зараз.
Флоренс Найтінгейл народилася 12 травня 1820 році у Великобританії. Дівчина отримала блискучу на ті часи освіту, однак всупереч волі родини мріяла пов'язати своє життя з медициною. Досягнувши двадцятирічного віку, Флоренс заявила рідним, що вирішила стати медсестрою, і батьки прийшли в жах від вибору доньки. Професія медсестри або доглядальниці вважалася не просто негідною дівчата з хорошої сім'ї – у той час доглядом за хворими в Англії займалися здебільшого «занепалі жінки», тобто п'янички, колишні повії, безробітні, що не знайшли свого місця в житті.
Але міс Найтінгейл була наполеглива – і через кілька років відправляється в Європу для того, щоб вивчити сестринська справа на наочному прикладі. Після численних відвідувань хворих і особового догляду за ними, після вивчення сестринського справи у черниць Флоренс повертається в Лондон, де стає управляє однією з невеликих приватних клінік.

День медсестри в 2018 році

Розгорілася Кримська війна, в якій брала участь і Англія, стала справжнім трампліном для розвитку сестринської справи. Флоренс Найтінгейл їде до лінії фронту, запропонувавши допомогу польових шпиталях. Спочатку в Туреччині, а потім і безпосередньо в Криму вона фактично з нуля організовує догляд за післяопераційними хворими. Гігієна, санітарія, плановий прийом ліків – все, що сьогодні нам здається природним у медичному догляді, на той момент було воістину революційним нововведенням. І справа міс Найтінгейл дало свої плоди – за півроку смертність серед солдатів і офіцерів, прооперованих у військово-польових госпіталях, упала в десятки разів. Збереглися навіть офіційні дані щодо зниження втрат серед особового складу британської армії – з 42% до 22%.
Ім'я Найтінгейл стає надзвичайно популярним. Її запрошують не тільки у військові госпіталі, але і державні, і приватні клініки. Лікарі Англії, а потім і Європи, прагнуть перейняти досвід першої цієї медсестри, організовуючи в лікарнях і госпіталях повноцінний сестринський догляд. А в 1860 році Флоренс Найтінгейл відкриває школу медсестер, щоб випускниці її навчального закладу могли поширювати ідеї правильного медичного догляду по всьому світу.
Сьогодні ім'я Флоренс Найтінгейл стало символом сестринського догляду, а її заслуги в організації сучасної медицини визнані у всьому світі.

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/477 | Переглядів: 8Дата публікації: 13:40 12.05.2018

25.05.2018
14:00 - Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року Засідання чергової 41 сесії Білицької міської ради 25 травня 2018 року

3. Про надання пільг з оплати харчування дітей в дошкільних навчальних закладах

4. Про визнання повноважень депутата Білицької міської ради сьомого скликання Підгородецького Дениса Вікторовича

5. Про внесення змін до рішення міської ради від 12 листопада 2015 року щодо складу постійної комісії

6. Про дострокове припинення повноважень депутата міської ради 7-го скликання Глущенко О.П.

7. Про надання доручення Донецькій обласній державній адміністрації, обласній військово-цивільній адміністрації про передачу в оренду, концесію або під заставу об»єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебуваюит в управлінні обласної ради.

8. Про затвердження рішень виконавчого комітету та розпоряджень
міського голови прийнятих у міжсесійний період

9. Про надання в постійне користування земельної ділянки відділу освіти Добропільської міської ради»

Організатор:Не визначено! Час проведення:25.05.2018 14:00 Місце проведення:Не визначено!