День Європи в Україні

День Європи в Україні

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, який ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Для європейського співтовариства це свято є символом початку нового, вільного та успішного, шляху, мирної співпраці між суверенними націями, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Прагненням до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначено і вибір нашої країни.

Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи. Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Багаторічний досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії усіх націй континенту.

Web-адреса: belickoe-rada.gov.ua/news/id/491 | Переглядів: 17Дата публікації: 10:50 21.05.2018

Подій не заплановано